Podróż do Niemiec codziennie poEuropie

Dlaczego wyjazd do pracy do Niemiec własnym samochodem to zły pomysł? | Blog poEuropie

Decyzja o wyjeździe do pracy za granicę prędzej czy później postawi Cię przed pytaniem o to, w jaki sposób najlepiej dostać się do miejscowości, w której będziesz mieć zapewnione zakwaterowanie i zatrudnienie. Właściciele samochodów na pewno biorą pod uwagę podróż autem, jednak warto wiedzieć, jakie problemy mogą napotkać.

Dlaczego samochód może się wydawać dobrą opcją?

Pierwszym argumentem wydaje się być oczywiście niezależność. Jadąc samochodem, nie zdajesz się na rozkłady jazdy, przesiadki, terminy lotów czy wreszcie na komunikację miejską w miejscu zamieszkania w Niemczech. Możesz jechać, dokąd chcesz i kiedy chcesz, bez ograniczeń zwiedzać okolicę czy komfortowo robić zakupy.

Drugi argument to oczywiście znakomite niemieckie drogi. “Byle do granicy, a dalej już z górki”, można często usłyszeć od kierowców, którzy podróżują do Niemiec samochodem. Równa nawierzchnia, wiele pasów ruchu w jednym kierunku czy wreszcie brak ograniczeń prędkości – to wszystko może być naprawdę kuszącą perspektywą.

Co może pójść nie tak?

Na początku należy wspomnieć oczywiście o kosztach. Po pierwsze – paliwo w Niemczech jest droższe niż w Polsce, zatem koszty podróżowania będą większe niż w przypadku jeżdżenia po kraju. Jednak tylko w kwestii spalania, ponieważ autostrady w Niemczech są darmowe, czego niestety nie możemy powiedzieć o polskich autostradach. Zanim dojedziesz do granicy, zostawisz sporą sumkę na bramkach. Znacznie wyższe ceny obowiązują też na parkingach miejskich.

Pozostają jeszcze koszty ewentualnych zdarzeń drogowych – lawetowanie samochodu czy konieczność pokrycia szkód z własnego ubezpieczenia może wiązać się z naprawdę wysokimi kwotami, podobnie jak mandaty.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zakorkowane miasta i strefy ekologiczne

Wiele zależy również od tego, dokąd jedziesz i jaki masz samochód. Pamiętaj, że duże miasta są zakorkowane, przez co stracisz dużo czasu. Natomiast transport publiczny jest znacznie lepiej zorganizowany niż w polskich miastach. Inną kwestię są strefy ekologiczne, gdzie nie mogą wjeżdżać samochody, które przekraczają określone wskaźniki emisyjności. W Polsce jeździ dużo starych samochodów, które mogły mieć problem z ich spełnieniem.

Samochód z pozoru korzystny

Jak widzisz, wady wyjazdu do pracy do Niemiec samochodem przykrywają zalety. Podróż autem wygeneruje nie tylko niespodziewanie wysokie koszty, ale również może okazać się, że na miejscu samochód będzie bezużyteczny.

Busy poEuropie – wszystkie zalety podróży własnym autem

Wybierając busy poEuropie, nie martwisz się o żadne kwestie związane z podróżą, o stan techniczny pojazdu czy konieczność organizowania pomocy drogowej. Cała odpowiedzialność spoczywa na nas, a my jeszcze przed wyjazdem dbamy o to, by nic nie zakłóciło podróży – zatrudniamy doświadczonych i odpowiedzialnych kierowców oraz regularnie badamy stan techniczny pojazdów. Ponadto:

  • kursujemy codziennie, możesz więc dowolnie planować swoją podróż;
  • jeździmy w systemie door to door, czyli zabieramy pasażerów spod ich domów i zawozimy pod wskazany adres;
  • dajemy gwarancję komfortowej podróży w nowoczesnych busach.

Wyjazd do Niemiec busem firmy poEuropie niesie zatem ze sobą wiele zalet, które ma podróż samochodem, jednak niweluje przy tym wszystkie niedogodności i redukuje koszty.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found